Mikrochor
českyenglish
Frankfurt Koncert - HAMU prosinec 04 Archa - říjen 05 natáčení
Aktuality

Mikrochor

Projekty

Mikrochor
Brécy

Mandelbrotovy kostičky
čtvrtek 21.9.2006    1.repríza po slavné premiéře na festivalu Boskovice

Ochutnávka: Žlutá limonáda (mp3 723kB)
 
Mandelbrotovy kostičky

Senzací boskovického festivalu bude mj. premiérové vystoupení bezkonkurenčně největšího tuzemského hudebního tělesa, jaké lze na akcích podobného typu obdivovat:
Cca osmdesátičlenný pěvecký sbor Mandelbrotovy kostičky(1), sdružení sice vzdáleně, ale přesto v úctě navazující na fenomén kdysi kultovního souboru Kuličky.
Duchovním a produkčním tátou Mandelbrotových kostiček je cestovatel vizionář se záhadným jménem Šimi, operující zejména ve společnosti a v Peru (zde také údajně došlo k prvnímu iniciačnímu vnuknutí).
Mandelbrotovy kostičky tvoří obří smíšený pěvecký a současně i tanečně-recitační sbor, složený jak z nadšených jednotlivců, tak ze členů menších, již etablovaných uskupení (Chrámový sbor Svatého Ducha, Mikrochor, Brécy) pod vedením sbormistra Lukáše Prchala (*1980). Pěvecké party doprovází ekvilibristické syntenzátorové linie, ale i živý komorní rockový orchestr pregnantních sólistů, kteří jsou brilantní hrou vždy připraveni zvítězit nad hrubou silou vokální masy.
Koordinátorem jejich ambic je hudební skladatel a dirigent Petr Wajsar (*1978)(2).
A konečně, koordinátorkou Petra Wajsara i Lukáše Prchala, libretistkou, hlavní recitátorkou, choreografkou, moderátorkou a ředitelkou(3) jednotlivých vystoupení je Ester Kočičková (*1968), polyester tuzemské umělecké scény.
Mandelbrotovy kostičky se veřejnosti představí bezmála hodinovým pásmem „Mandelbrotovy kostičky“; multikulturním dílem, které je možno charakterizovat jako přeponu nad nejlepšími hudebně-dramatickými styly, směry a záměry s počátkem v prehistorii lidstva a nejasným koncem kdesi v daleké budoucnosti.

Motto:
Na haldě kostičky
jako svět celičký
Co jedna barvička
to pěkná písnička…

1) Bendoit Mandelbrot (*1924) – reálná obdoba Járy Cimrmana, zasáhl téměř do všech vědních oborů, zakladatel tzv.fraktální geometrie
2) pro věrnou představu o autorově tvorbě klikněte na: www.wajsar.com
3) viz doslovný význam slova


| Designed by Kamil Friš 2006 | Webhosting sponsored by: Rozhled.cz |